Date | Teams/Event | Time | Score | Links |
---|---|---|---|---|
September | ||||
Thu. 3 | vs. Whitefield | Final | W, 7-0 |
|
Fri. 4 | vs. Wesleyan | Final | L, 45-14 |
|
Thu. 10 | at Mount Vernon | Final | L, 8-0 |
|
Fri. 11 | vs. Mount Paran | Final | W, 28-14 |
|
Senior Night | ||||
Thu. 17 | vs. Mount Paran | Final | L, 38-25 |
|
Fri. 18 | vs. Walker | Final | W, 52-12 |
|
Thu. 24 | at Fellowship | Final | W, 14-8 |
|
Fri. 25 | at Hebron | Final | L, 17-13 |
|
October | ||||
Thu. 1 | at King's Ridge | Final | W, 14-6 |
|
Thu. 8 | vs. North Cobb Christian | Final | W, 18-8 |
|
Fri. 9 | at Christian Heritage | Final | L, 44-24 |
|
Thu. 15 | vs. St. Francis | Final | L, 40-6 |
|
Thu. 22 | at Mount Vernon | Final | L, 34-21 |
|
Metro 10 Playoffs - Round 1 | ||||
Fri. 23 | vs. Chamblee | Final | W, 35-14 |
|
Homecoming | ||||
Fri. 30 | at Lakeview * | Final | W, 31-15 |
|
November | ||||
Fri. 6 | at Fellowship * | Final | L, 63-10 |
|
Fri. 13 | vs. King's Ridge * | Final | W, 38-14 |
|
Fri. 20 | at St. Francis * | Final | W, 49-17 |
|
Fri. 27 | vs. Darlington | Final | L, 28-21 |
|
State Playoffs - Round 1 | ||||
August | ||||
Fri. 13 | vs. Landmark Christian # | Final | W, 21-14 |
|
Scrimmage | ||||
Fri. 20 | at Wesleyan | Final | L, 31-0 |
|
Thu. 26 | at Mount Paran | Final | L, 30-16 |
|
Fri. 27 | at Mount Paran | Final | L, 38-28 |
|
Sat. 28 | at North Cobb Christian | 10:00 AM |
|
|
September | ||||
Wed. 1 | vs. Mount Paran | 6:30 PM |
|
|
Thu. 2 | vs. North Cobb Christian | Final | W, 8-0 |
|
Fri. 3 | at Walker | Final | W, 41-12 |
|
Fri. 10 | vs. Hebron | Final | L, 43-22 |
|
Sat. 11 | vs. Centennial | 11:30 AM |
|
|
Sat. 18 | vs. Kennesaw Mountain | 11:30 AM |
|
|
Thu. 23 | vs. Mount Vernon | Final | L, 22-7 |
|
Fri. 24 | vs. Christian Heritage | Final | W, 20-7 |
|
Sat. 25 | at North Springs | 9:00 AM |
|
|
Wed. 29 | vs. St. Francis | 6:30 PM |
|
|
Thu. 30 | at St. Francis | Final | L, 47-0 |
|
October | ||||
Fri. 1 | at East Forsyth | Final | W, 40-14 |
|
Thu. 7 | at Holy Innocents' | Final | W, 21-0 |
|
Sat. 9 | vs. South Paulding | 10:00 AM |
|
|
Thu. 14 | at Pace Academy | Final | W, 33-0 |
|
Fri. 15 | vs. Lakeview * | Final | W, 35-6 |
|
Homecoming | ||||
Sat. 16 | at Hebron | 9:30 AM |
|
|
Tue. 19 | vs. Hebron | Final | L, 42-6 |
|
Mon. 25 | vs. Fellowship * | Final | L, 45-28 |
|
Wed. 27 | at Lakeview | Final | W, 16-12 |
|
Fri. 29 | at King's Ridge * | Final | W, 28-14 |
|
November | ||||
Fri. 5 | vs. St. Francis * | Final | L, 28-7 |
|
Senior Night | ||||
Sat. 13 | at Athens Academy | Final (OT) | L, 27-21 |
|
State Playoffs - Round 1 | ||||
August | ||||
Thu. 18 | vs. North Cobb Christian | Final | W, 36-28 |
|
Fri. 19 | vs. Fellowship @ Rome High School | Final | W, 21-18 |
|
Corky Kell Classic | ||||
Thu. 25 | at Providence | Final | W, 32-12 |
|
Fri. 26 | vs. Mount Paran | Final | W, 42-7 |
|
Sat. 27 | vs. East Forsyth (Blue) | Final | L, 40-14 |
|
vs. Walton (Red) | Final | L, 36-0 |
|
|
September | ||||
Thu. 1 | at Mount Paran | Final | L, 40-6 |
|
Fri. 2 | vs. Cherokee Christian | Final | W, 47-21 |
|
Sat. 3 | at South Paulding (Red) | Final | L, 28-0 |
|
Thu. 8 | at St. Francis | Final | L, 36-18 |
|
Fri. 9 | vs. Athens Academy | Final | L, 36-22 |
|
Sat. 10 | vs. Walton (Blue) | Final | L, 20-12 |
|
Tue. 13 | vs. Holy Innocents' | Final | W, 30-14 |
|
Wed. 21 | vs. Centennial (Red) | Final | L, 36-0 |
|
Thu. 22 | vs. Whitefield | Final | L, 33-21 |
|
Fri. 23 | at First Presbyterian Day | Final | W, 35-28 |
|
Sat. 24 | at Fellowship (Blue) | Final | L, 14-0 |
|
at Chattahoochee (Red) | Final | L, 52-0 |
|
|
Wed. 28 | vs. Mount Vernon | Final | L, 30-0 |
|
Fri. 30 | vs. Mount Zion | Final | W, 49-27 |
|
October | ||||
Sat. 1 | vs. King's Ridge (Red) | Final | L, 36-2 |
|
Wed. 5 | vs. Centennial (Blue) | Final | W, 13-12 |
|
Thu. 6 | vs. Mount Bethel | Final | W, 54-20 |
|
Fri. 7 | at Christian Heritage | Final | L, 38-21 |
|
Wed. 12 | vs. Mount Bethel (Red) | Final | W, 26-6 |
|
Thu. 13 | at Whitefield | Final | L, 21-14 |
|
Metro 10 Playoffs - Semifinal | ||||
Sat. 15 | vs. Allatoona (Blue) | Final | L, 36-0 |
|
at Greater Atlanta Christian (Red) | Final | W, 36-0 |
|
|
Tue. 18 | at Greater Atlanta Christian (Blue) | Final | L, 20-12 |
|
Fri. 21 | vs. Mount Vernon * | Final | W, 38-27 |
|
Homecoming / Senior Night | ||||
Fri. 28 | at St. Francis * | Final | L, 35-18 |
|
November | ||||
Fri. 4 | at Whitefield * | Final | W, 37-24 |
|
Fri. 11 | vs. Jasper County | Final | W, 45-12 |
|
State Playoffs - Round 1 | ||||
Fri. 18 | at Darlington | Final | W, 26-20 |
|
State Playoffs - Round 2 | ||||
Fri. 25 | at Irwin County | Final | L, 42-14 |
|
State Playoffs - Quarterfinal | ||||
August | ||||
Fri. 11 | at Providence # | 7:30 PM |
|
|
Scrimmage | ||||
Tue. 15 | vs. North Cobb Christian | FINAL | L, 8-0 |
|
Fri. 18 | at Fellowship | FINAL | L, 38-3 |
|
Corky Kell Classic | ||||
Thu. 24 | at Providence | FINAL | W, 27-6 |
|
Fri. 25 | at Mount Paran | FINAL | W, 17-14 |
|
Thu. 31 | vs. Mount Paran | FINAL | L, 30-14 |
|
vs. North Cobb Christian | FINAL | L, 30-21 |
|
|
September | ||||
Fri. 1 | vs. Cherokee Christian | FINAL | W, 14-13 |
|
Thu. 7 | at Mount Paran | FINAL | L, 36-34 |
|
Fri. 8 | at Athens Academy | FINAL | L, 59-13 |
|
Sat. 9 | at Lake Oconee | FINAL | L, 28-22 |
|
Thu. 21 | at Mount Bethel | FINAL | W, 26-6 |
|
at St. Francis | FINAL | W, 30-22 |
|
|
Fri. 22 | vs. First Presbyterian Day | FINAL | L, 42-0 |
|
Wed. 27 | at Mount Vernon | FINAL | W, 22-6 |
|
Thu. 28 | vs. Mt. Vernon | FINAL | W, 28-0 |
|
Fri. 29 | at Mount Zion | FINAL | W, 31-21 |
|
October | ||||
Wed. 4 | at Mount Paran | FINAL | L, 16-14 |
|
at Whitefield | FINAL | L, 34-31 |
|
|
Fri. 6 | vs. Christian Heritage | FINAL | L, 42-10 |
|
Sat. 14 | at Greater Atlanta Christian | FINAL | W, 32-0 |
|
Wed. 18 | at Walker | 6:00 PM |
|
|
Fri. 20 | at Mount Vernon * | FINAL | L, 49-7 |
|
Fri. 27 | vs. St. Francis * | FINAL | W, 24-15 |
|
Homecoming | ||||
November | ||||
Fri. 3 | vs. Whitefield * | FINAL | L, 50-0 |
|
Senior Night | ||||
Fri. 10 | at Dade County | FINAL | L, 49-7 |
|
Round 1 - State Playoffs |