Date | Teams/Event | Time | Score | Links |
---|---|---|---|---|
November | ||||
Tue. 24 | at West Forsyth Thanksgiving Meet | T, 2-2 |
|
|
Sat. 28 | at Archer Invitational | 3rd Place |
|
|
December | ||||
Wed. 2 | vs. Mount Paran, Whitefield | W, 48-0 |
|
|
vs. Whitefield | 5:00 PM |
|
||
Sat. 5 | at Parkview | W, 54-6 |
|
|
Mountain View Meet | ||||
at Mountain View | W, 44-24 |
|
||
Mountain View Meet | ||||
at West Forsyth | L, 36-35 |
|
||
Mountain View Meet | ||||
at Cleveland | L, 35-29 |
|
||
Mountain View Meet | ||||
at Woodland | L, 44-30 |
|
||
Mountain View Meet | ||||
at Lovett | 9:00 AM |
|
||
Wed. 9 | at Denmark | W, 51-18 |
|
|
Lambert Tri-Meet | ||||
at Lambert | L, 42-33 |
|
||
Lambert Tri-Meet | ||||
Sat. 12 | at Takedown Invitational @ Buford HS | 1st Place |
|
|
Fri. 18 | at Union Grove Tri-Meet | 1st Place |
|
|
Tue. 22 | at Hawk Christmas Invitational @ Hillgrove HS | 2nd Place |
|
|
Wed. 23 | at Big Red Christmas Duals @ Gainesville HS | L, 2-3 |
|
|
Wed. 30 | at Hook 'Em Holiday Clash @ Lambert HS | 2nd Place |
|
|
January | ||||
Sat. 2 | at Oglethorpe Duals | 2nd Place |
|
|
Wed. 6 | at St. Francis | 4:00 PM |
|
|
Fri. 15 | vs. Area Duals @ Wesleyan | 1st Place |
|
|
Sat. 16 | at Metro 10 Championship | 9:00 AM |
|
|
Wed. 20 | vs. Strong Rock, Marist | W, 2-0 |
|
|
Senior Night (6:30 PM) | ||||
vs. Towns, Marist Tri-Meet | 5:00 PM |
|
||
Sat. 23 | at Sectional Duals | W, 66-15 |
|
|
at Chatt Championship | 9:00 AM |
|
||
Sat. 30 | at Landmark | W, 72-6 |
|
|
State Duals - Quarterfinal | ||||
at Social Circle | W, 45-18 |
|
||
State Duals - Semifinal | ||||
at Commerce | 1st Place |
|
||
State Duals - Final | ||||
February | ||||
Sat. 6 | at Area Meet | 1st Place / 13 Advance |
|
|
Tue. 9 | at State Meet @ Macon, GA | 11 Alive |
|
|
Wed. 10 | at State Meet @ Macon, GA | 1st Place (Team), 1st - 4, 2nd - 1, 3rd - 3, 4th - 1, 5th - 2 |
|
|
November | ||||
Thu. 4 | at Greater Atlanta Christian, Mount Paran | W, 21-10 |
|
|
Wed. 10 | at Wesleyan | No Team Result |
|
|
Sat. 13 | vs. Bronco Scramble @ Brookwood | No Team Result |
|
|
Wed. 17 | at Westminster Tri-Meet | W, 14-3 |
|
|
at Westminster | W, 19-5 |
|
||
Thu. 18 | at Woodward | W, 12-11 |
|
|
Sat. 20 | vs. Last Man Standing Invitational @ Buford | 6th Place |
|
|
Tue. 23 | at West Forsyth Thanksgiving Duals | W, 3-2 |
|
|
Sat. 27 | at Archer Thanksgiving Invitational | 4th Place |
|
|
December | ||||
Wed. 1 | vs. Mount Paran, Walker | W, 82-45 |
|
|
vs. Mount Paran, Walker | W, 22-7 |
|
||
Sat. 4 | vs. Southern Slam @ Eastside, SC | 9th Place |
|
|
vs. Bulldog Brawl (JV Only) @ North Gwinnett | W, 25-2 |
|
||
Tue. 7 | at Lumpkin Quad | T, 1-1 |
|
|
Wed. 8 | at Marietta | W, 19-15 |
|
|
Sat. 11 | vs. Takedown Invitational @ Buford HS | 5th Place (V) / 3rd Place (JV) |
|
|
Mon. 13 | at Fellowship | W, 22-12 |
|
|
Sat. 18 | at Jefferson Disaster Invitational | 7th Place |
|
|
Tue. 28 | vs. Knockout Christmas Classic @ Kissimmee, FL | No Team Result |
|
|
January | ||||
Tue. 4 | at North Hall Tri-Meet | W, 43-30 |
|
|
Fri. 7 | vs. Area Duals | 1st Place |
|
|
Tue. 11 | vs. Marist, Mays HS | W, 48-24 |
|
|
vs. Marist | W, 20-10 |
|
||
Thu. 13 | at Lovett | W, 16-13 |
|
|
Sat. 15 | vs. Towns County | W, 66-12 |
|
|
Sectional Duals - Round of 32 | ||||
vs. Mount de Sales | W, 62-12 |
|
||
Sectional Duals - Round of 16 | ||||
vs. Metro 10 Championship Meet | 2nd Place |
|
||
Sat. 22 | vs. State Duals @ Commerce HS | 4th Place |
|
|
Tue. 25 | at St. Francis | W, 13-4 |
|
|
Thu. 27 | at Mill Springs | W, 12-2 |
|
|
Sat. 29 | vs. Area Meet @ Holy Innocents' | 1st Place (Team), 1st (7), 2nd (2) |
|
|
at Chattahoochee Championship | 3rd Place |
|
||
February | ||||
Sat. 5 | vs. Sectional Meet @ Brunswick, GA | 1st (6), 2nd (1), 3rd (1), 5th (1) |
|
|
Sat. 12 | vs. State Meet @ Macon, GA | 3rd Place (Team), 1st (1), 2nd (5), 3rd (1), 4th (1) |
|
|
November | ||||
Thu. 3 | at Greater Atlanta Christian | W, 24-21 |
|
|
Thu. 10 | at Lovett | L, 21-9 |
|
|
Sat. 12 | at Archer Scramble | 4 Champs |
|
|
Wed. 16 | at Westminster | W, 49-18 |
|
|
vs. New Manchester @ Westminster | W, 59-18 |
|
||
at Westminster | L, 15-13 |
|
||
Sat. 19 | at Buford Invitational | 3rd Place / 19 |
|
|
Tue. 22 | vs. Tiger Scramble @ Douglas County HS | 6 Champs |
|
|
Sat. 26 | at Archer Thanksgiving Invitational | 3rd Place |
|
|
Wed. 30 | at Flowery Branch | W, 54-27 |
|
|
at West Hall | W, 57-18 |
|
||
at Flowery Branch | W, 17-14 |
|
||
December | ||||
Sat. 3 | vs. Southern Slam @ Eastside, SC | 11th Place |
|
|
Wed. 7 | vs. Mount Paran | W, 72-12 |
|
|
vs. Fellowship | W, 78-6 |
|
||
vs. Mount Paran, Fellowship | No Team Result |
|
||
Sat. 10 | vs. Buford Takedown @ Cleveland, TN | 3rd Place |
|
|
Sat. 17 | at Jefferson Keen Invitational | 3rd Place |
|
|
Thu. 22 | vs. Knockout Christmas Classic @ Kissimmee, FL | 15th Place / 64 |
|
|
Fri. 30 | vs. Guerrilla Warfare Duals @ Cass HS | 3rd Place |
|
|
January | ||||
Sat. 7 | vs. Area Duals @ St. Francis | 1st Place |
|
|
Tue. 10 | at Wesleyan | W, 52-42 |
|
|
Wed. 11 | vs. Marist | W, 66-15 |
|
|
Senior Night | ||||
vs. Marist | T, 25-25 |
|
||
Sat. 14 | vs. McIntosh Academy | W, 81-0 |
|
|
Sectional Duals - Semifinal | ||||
vs. Lamar County | W, 69-5 |
|
||
Sectional Duals - Final | ||||
Sat. 21 | at State Duals | 1st Place |
|
|
Tue. 24 | vs. Metro 10 Championship @ Whitefield | 4:00 PM |
|
|
Wed. 25 | at Hillgrove | W, 37-33 |
|
|
Sat. 28 | vs. Burnt Mountain Invitational @ Pickens HS | 1st Place |
|
|
February | ||||
Sat. 4 | vs. Area Meet | 1st Place |
|
|
Sat. 11 | at Sectional Meet | 11 Advance |
|
|
Fri. 17 | vs. State Meet @ Macon Coliseum | 2nd Place |
|
|
November | ||||
Wed. 1 | at GAC & Marist | FINAL | W, 21-20 |
|
Thu. 9 | at Lovett | WIN |
|
|
Sat. 11 | at Archer Scramble |
|
||
Wed. 15 | at Westminster | WIN |
|
|
at Westminster | 1st Place Finish |
|
||
Sat. 18 | at Buford Invitational | 2nd Place Finish |
|
|
Tue. 21 | at Georgia Grappler | 3rd Place FInish |
|
|
Sat. 25 | at Archer Thanksgiving Invite | 3rd Place FInish |
|
|
Wed. 29 | vs. Mount Paran | FINAL | W, 17-12 |
|
vs. Mount Paran, Pinecrest, Northview | 1st Place Finish |
|
||
December | ||||
Fri. 1 | vs. Southern Slam @ Eastside, SC | FINAL |
|
|
Sat. 9 | vs. Aaron Kirkland Invitational @ Buford HS | 2nd Place Finish |
|
|
Mon. 11 | at St. Francis | 1st Place Finish |
|
|
Fri. 15 | vs. Gorilla Warfare @ Berkmar HS | 2nd Place Finish / 44 |
|
|
Thu. 21 | vs. Knockout Christmas Classic @ Kissimmee, FL | FINAL |
|
|
Fri. 29 | vs. C.F.K. Invitational @ Jefferson HS | Washington & Lange - 1st Place |
|
|
January | ||||
Wed. 10 | vs. Fellowship & Holy Innocents' | WIN |
|
|
at Blessed Trinity | FINAL | W, 72-12 |
|
|
vs. Alpharetta | FINAL | W, 59-12 |
|
|
Senior Night | ||||
Thu. 11 | at Wesleyan | 5:00 PM |
|
|
Fri. 12 | vs. Area Duals @ St. Francis | Area Champs! |
|
|
Sat. 13 | at Metro10 Championship | 4th /12 |
|
|
Wed. 17 | at Pace & Walker | WIN |
|
|
Fri. 19 | vs. State Duals @ TBD | State Runner Up |
|
|
Fri. 26 | at Chatt Championship - B Team | TBD |
|
|
vs. Burnt Mountain Invitational @ Pickens HS | 2nd Place Finish |
|
||
Sat. 27 | at Chatt Championship - A Team | TBD |
|
|
February | ||||
Sat. 3 | vs. Area Meet | AREA CHAMPS |
|
|
Fri. 9 | at Sectional Meet | 8 Advance to Finals |
|
|
Thu. 15 | vs. State Meet @ Macon Coliseum | Thru 2/17 |
|