Date | Teams/Event | Time | Score | Links |
---|---|---|---|---|
October | ||||
Tue. 27 | vs. St. Francis | Final | W, 4-1 |
|
November | ||||
Tue. 3 | at Fellowship | Final | W, 4-1 |
|
Wed. 4 | at Mount Bethel | Final | W, 5-0 |
|
Thu. 5 | vs. Whitefield | Final | L, 3-2 |
|
Mon. 9 | at Walker | Final | W, 4-1 |
|
Tue. 17 | at King's Ridge | Final | W, 4-1 |
|
Thu. 19 | vs. Pinecrest | Final | W, 4-1 |
|
December | ||||
Tue. 1 | vs. Walker | Final | W, 3-2 |
|
Metro 10 Tournament - Semifinal | ||||
Thu. 3 | vs. Mount Vernon @ Whitefield | Final | W, 3-2 |
|
Metro 10 Tournament - Final | ||||
February | ||||
Tue. 9 | vs. Mount Vernon @ Sandy Springs Tennis Center | Final | L, 3-2 |
|
Wed. 17 | at St. Francis | Final | W, 3-2 |
|
Mon. 22 | vs. Holy Innocents' | Final | L, 5-0 |
|
Tue. 23 | vs. Lakeview * | Final | W, 5-0 |
|
Thu. 25 | vs. Wesleyan | Final | L, 4-1 |
|
March | ||||
Mon. 1 | at Mount Paran | Final | L, 3-2 |
|
Tue. 2 | vs. Brandon Hall | Final | W, 3-0 |
|
Thu. 4 | vs. Mount Bethel * | Final | W, 3-0 |
|
Fri. 19 | vs. Weber * @ Sandy Springs Tennis Center | Final | W, 5-0 |
|
Mon. 22 | at Galloway | Final | W, 3-2 |
|
Tue. 23 | vs. St. Francis * | Final | W, 5-0 |
|
Fri. 26 | vs. Fellowship * | Final | W, 5-0 |
|
Senior Night (3:45 PM) | ||||
Mon. 29 | vs. King's Ridge * | Final | L, 4-1 |
|
Tue. 30 | vs. Pinecrest * | Final | W, 4-1 |
|
April | ||||
Tue. 13 | vs. Weber * | Final | W, 5-0 |
|
Region Tournament - Round 1 | ||||
Wed. 14 | vs. Lakeview * @ Hudlow Tennis Center | Final | W, 4-0 |
|
Region Tournament - Semifinal | ||||
vs. King's Ridge * @ Hudlow Tennis Center | Final | L, 3-2 |
|
|
Region Tournament - Final | ||||
Mon. 19 | vs. Mount Paran | Final | L, 3-1 |
|
State Tournament - Round 1 | ||||
October | ||||
Tue. 26 | at St. Francis | Final | W, 5-0 |
|
November | ||||
Tue. 2 | vs. Fellowship | Final | W, 3-2 |
|
Wed. 3 | vs. Mount Bethel | Final | W, 3-2 |
|
Mon. 8 | at Whitefield | Final | L, 3-2 |
|
Tue. 9 | at Pinecrest | Final | W, 4-1 |
|
Thu. 11 | vs. Walker | Final | L, 4-1 |
|
Tue. 16 | vs. King's Ridge | Final | L, 3-2 |
|
Thu. 18 | at Mount Vernon | Final | L, 3-2 |
|
Metro 10 Tournament - Round 1 | ||||
February | ||||
Wed. 2 | vs. Greater Atlanta Christian (JV Only) # | Final | W, 4-1 |
|
Thu. 10 | vs. Mount Vernon | Final | L, 4-1 |
|
Mon. 14 | at Walker | Final | L, 5-0 |
|
Wed. 16 | at Paideia | Final | W, 3-2 |
|
Wed. 23 | vs. Holy Innocents' | Final | L, 5-0 |
|
Thu. 24 | vs. Galloway | Final | W, 4-1 |
|
March | ||||
Tue. 1 | vs. Brandon Hall @ Hudlow Tennis Center | Final | W, 3-0 |
|
Wed. 2 | at Pinecrest * | Final | W, 5-0 |
|
Thu. 3 | at Mount Bethel * | Final | W, 5-0 |
|
Wed. 9 | vs. King's Ridge * @ North Park | Final | W, 3-2 |
|
Thu. 10 | vs. Fulton Science Academy @ Hembree Park | Final | L, 3-2 |
|
Tue. 22 | at Fellowship * | Final | W, 5-0 |
|
Thu. 24 | at St. Francis * | Final | W, 3-2 |
|
Mon. 28 | at Lakeview * | Final | W, 4-1 |
|
Wed. 30 | at Mount Paran | Final | W, 3-2 |
|
Thu. 31 | vs. Weber * | Final | W, 3-2 |
|
Senior Night | ||||
April | ||||
Mon. 4 | vs. Woodward | Final | L, 5-0 |
|
Thu. 7 | at Darlington | Final | L, 5-0 |
|
Tue. 12 | vs. Fellowship * | Final | W, 5-0 |
|
Region Tournament - Round 1 | ||||
Wed. 13 | vs. Pinecrest * @ Hudlow Tennis Center | Final | W, 3-2 |
|
Region Tournament - Semifinal | ||||
vs. King's Ridge * @ Hudlow Tennis Center | Final | W, 3-2 |
|
|
Region Tournament - Final | ||||
Tue. 19 | vs. Tallulah Falls | Final | W, 3-2 |
|
State Tournament - Round 1 | ||||
Wed. 27 | vs. Heritage | Final | L, 3-1 |
|
State Tournament - Round 2 | ||||
October | ||||
Mon. 17 | at King's Ridge | Final | L, 4-1 |
|
Wed. 19 | at St. Francis | Final | W, 3-2 |
|
Wed. 26 | vs. Perimeter | Final | W, 4-1 |
|
Thu. 27 | vs. Mount Vernon | Final | L, 4-1 |
|
November | ||||
Tue. 1 | vs. Cornerstone | Final | L, 3-2 |
|
Wed. 2 | vs. Providence | Final | W, 5-0 |
|
Mon. 7 | vs. King's Ridge | Final | L, 4-1 |
|
Tue. 8 | vs. St. Francis | Final | W, 4-1 |
|
Wed. 9 | at Mount Vernon | Final | L, 3-2 |
|
Mon. 14 | at Perimeter | Final | W, 3-2 |
|
Wed. 16 | at Cornerstone | Final | L, 3-2 |
|
Tue. 29 | at Providence | Final | W, 4-1 |
|
January | ||||
Thu. 5 | at Walker | Final | L, 5-0 |
|
Metro 10 Championship - Quarterfinal | ||||
Thu. 26 | vs. Providence | Final | W, 5-0 |
|
February | ||||
Wed. 8 | vs. Walker | Final | L, 3-2 |
|
Thu. 9 | vs. Greater Atlanta Christian | Final | W, 4-1 |
|
Mon. 13 | vs. Mount Bethel * | Final | W, 5-0 |
|
Tue. 14 | vs. Mount Vernon * @ Sandy Springs Tennis Center | Final | L, 4-1 |
|
Wed. 22 | vs. Paideia * | Final | W, 5-0 |
|
March | ||||
Wed. 1 | vs. Atlanta International School * | Final | W, 4-1 |
|
Mon. 6 | at St. Francis * | Final | W, 5-0 |
|
Tue. 7 | vs. King's Ridge * | Final | W, 3-2 |
|
Wed. 8 | vs. Weber * @ Sandy Springs Tennis Center | Final | L, 3-2 |
|
Tue. 21 | vs. Whitefield * | Final | W, 3-2 |
|
Thu. 23 | vs. Galloway * | Final | L, 3-2 |
|
Senior Night | ||||
Mon. 27 | vs. Paideia * @ GSU - Clarkston | Final | W, 3-0 |
|
Region Tournament - Quarterfinal | ||||
Wed. 29 | vs. Mount Vernon * @ Whitefield | Final | L, 3-0 |
|
Region Tournament - Semifinal | ||||
vs. Galloway * @ Whitefield | Final | L, 3-1 |
|
|
Region Tournament - Consolation Final | ||||
April | ||||
Tue. 4 | at Darlington | Final | L, 5-0 |
|
Wed. 19 | vs. Prince Avenue @ Oconee Veterans Park | Final | W, 3-1 |
|
State Tournament - Round 1 | ||||
Mon. 24 | at Rabun County | Final | W, 3-1 |
|
State Tournament - Round 2 | ||||
May | ||||
Mon. 1 | at Screven County | Final | W, 3-0 |
|
State Tournament - Quarterfinal | ||||
Thu. 4 | vs. Mount Vernon * @ Dunwoody CC | Final | L, 3-0 |
|
State Tournament - Semifinal | ||||
October | ||||
Mon. 16 | at Kings Ridge | FINAL | L, 4-1 |
|
Tue. 17 | vs. St. Francis | FINAL | W, 4-1 |
|
Thu. 19 | vs. Mount Vernon | FINAL | W, 3-2 |
|
Mon. 23 | at Perimeter | FINAL | L, 3-2 |
|
St. Ives | ||||
Thu. 26 | vs. Providence | FINAL | W, 5-0 |
|
November | ||||
Wed. 1 | vs. Cornerstone | FINAL | W, 4-1 |
|
Thu. 2 | vs. Kings Ridge | FINAL | W, 3-2 |
|
Thu. 9 | at St. Francis | FINAL | W, 5-0 |
|
Tue. 14 | at Mount Vernon | FINAL | L, 3-2 |
|
Wed. 15 | vs. Perimeter | FINAL | W, 4-1 |
|
Tue. 28 | at Providence | FINAL | W, 5-0 |
|
Thu. 30 | at Cornerstone | FINAL | W, 4-1 |
|
Jones Bridge Swim & Tennis | ||||
December | ||||
Tue. 5 | vs. Fellowship | FINAL | W, 4-1 |
|
Quarterfinals | ||||
Wed. 6 | at Whitefield Academy | FINAL | L, 3-0 |
|
Semifinals | ||||
February | ||||
Mon. 5 | at Centennial | FINAL | L, 5-0 |
|
The River Club at Martin's Landing | ||||
Tue. 6 | vs. Holy Innocents' | FINAL | L, 5-1 |
|
Horseshoe Bend CC | ||||
Tue. 13 | at Whitefield * | FINAL | L, 3-2 |
|
Thu. 15 | vs. Weber * | FINAL | W, 4-1 |
|
Horseshoe Bend CC | ||||
Thu. 22 | at AIS * | FINAL | L, 3-2 |
|
Frankie Allen Park | ||||
Thu. 29 | vs. Pinecrest Academy | FINAL | W, 5-0 |
|
Horseshoe Bend CC | ||||
March | ||||
Mon. 4 | vs. Bethlehem Christian Academy | FINAL | W, 5-0 |
|
Horseshoe Bend CC | ||||
Thu. 7 | at King's Ridge * | FINAL | W, 4-1 |
|
North Park | ||||
Wed. 20 | at Mt. Bethel * | FINAL | L, 3-2 |
|
Thu. 21 | vs. St. Francis * | FINAL | W, 5-0 |
|
Senior Night | ||||
Mon. 25 | at Paideia * | FINAL | W, 3-2 |
|
GSU Clarkston Campus Courts | ||||
Wed. 27 | at Galloway * | FINAL | L, 4-1 |
|
GSU Dunwoody Campus | ||||
April | ||||
Wed. 3 | vs. Mount Vernon * | FINAL | L, 4-1 |
|
Horseshoe Bend CC | ||||
Mon. 8 | at Mount Vernon * | FINAL | L, 3-1 |
|
Quarterfinals |