Date | Teams/Event | Time | Score | Links |
---|---|---|---|---|
August | ||||
Sat. 22 | at Cherokee County Classic @ Boling Park | 10th Place / 14 |
|
|
September | ||||
Sat. 12 | at Winder Barrow Meet @ Russell Middle School | 3rd Place |
|
|
at Holy Innocents' Invitational | No Result |
|
||
Sat. 19 | at Warpath Invitational @ Boling Park | 23rd Place / 25 |
|
|
at Warpath Invitational | 6th Place / 13 |
|
||
Sat. 26 | at Horizon Christian Invitational @ Cumming, GA | 2nd Place |
|
|
at Horizon Christian Academy Invitational | 2nd Place |
|
||
October | ||||
Mon. 5 | at Metro 10 Championship | 7th Place |
|
|
Tue. 6 | at West Hall Invitational @ West Hall HS | 5th Place / 9 |
|
|
Thu. 15 | at Athens Christian Meet | 2nd Place |
|
|
Thu. 22 | vs. Region Meet @ Allatoona Creek Park | 2nd Place / 5 |
|
|
November | ||||
Sat. 7 | vs. State Meet @ Carrollton, GA | 18th Place / 30 |
|
|
August | ||||
Sat. 21 | at Kosh Klassic @ Westminster | 4th Place / 7 |
|
|
at Crimson Crusher @ Holy Innocents' | 1st Place / 6 |
|
||
Sat. 28 | at Bob Blastow Meet @ McIntosh Nature Preserve | No Team Result |
|
|
September | ||||
Thu. 2 | at Perimeter Meet | 2nd Place / 6 |
|
|
Sat. 11 | at Milton Invitational | No Team Result |
|
|
at Bornholm-Null Memorial @ Holy Innocents' | No Result |
|
||
Wed. 22 | at Social Circle Invitational | 6th Place / 6 |
|
|
Thu. 30 | at Mill Springs Meet | 2nd Place / 5 |
|
|
October | ||||
Fri. 1 | at Hoka Florida Invite @ Lakeland, FL | No Team Result |
|
|
Tue. 12 | vs. Metro 10 Championship Meet @ Mount Bethel | 2nd Place / 8 |
|
|
Sat. 16 | at Pickens Meet @ Roper Park | 14th Place / 15 |
|
|
Tue. 26 | at Area Meet @ Allatoona Creek Park | 5th Place / 5 |
|
|
August | ||||
Sat. 20 | vs. Fowlkes Memorial Invitational @ Legacy Park | No Team Result |
|
|
vs. Fowlkes Memorial Invitational @ Decatur HS | 2nd Place / 4 |
|
||
Sat. 27 | vs. War Eagle Invitational @ Chestatee MS | 2nd Place / 8 (JV) |
|
|
September | ||||
Sat. 10 | at Milton Invitational | 14th Place / 17 |
|
|
Wed. 21 | at Social Circle Invitational | No Team Result |
|
|
Sat. 24 | vs. Green Wave Classic @ Easley HS | 2nd Place / 2 |
|
|
Tue. 27 | at Cornerstone Meet | 4th Place / 4 |
|
|
Thu. 29 | at Mill Springs Meet | 1st Place / 3 |
|
|
vs. Bobby Scott Invitational @ Perimeter | 3rd Place / 6 |
|
||
October | ||||
Wed. 5 | at Pinecrest Meet | 2nd Place |
|
|
Thu. 13 | vs. Metro 10 Meet @ Perimeter | 3rd Place / 9 |
|
|
Sat. 15 | vs. Pickens Invitational @ Roper Park | 10th Place / 14 |
|
|
Tue. 25 | vs. Region Meet @ Allatoona Creek Park | 4th Place / 9 |
|
|
November | ||||
Fri. 4 | vs. State Meet @ Carrollton HS | 11th Place / 26 |
|
|
August | ||||
Sat. 19 | vs. Fowlkes Memorial Invitational @ Legacy Park | FINAL |
|
|
vs. Kosh Klassic @ Westminster | FINAL |
|
||
Sat. 26 | vs. Bob Blastow Meet @ McIntosh Nature Preserve, Whitesburg, GA | 3rd Place |
|
|
Thu. 31 | vs. Mill Springs Academy 1 @ Mill Springs Academy | FINAL |
|
|
vs. Mill Springs Meet @ Mill Springs Academy | FINAL |
|
||
September | ||||
Thu. 7 | vs. North Hall Invitational @ North Hall Community Center | 5:30 PM |
|
|
Sat. 9 | vs. HCA Fall Invite @ Horizon Christian Academy | FINAL |
|
|
vs. Big Peach Invitational @ Allatoona Creek Park | FINAL |
|
||
Thu. 21 | vs. Bobby Scott Invitational @ Perimeter School | FINAL |
|
|
Sat. 23 | vs. Apple Hawkins Invitational @ Apalachee HS | 8:00 AM |
|
|
Thu. 28 | vs. Mill Springs Academy 3 @ Mill Springs Academy | FINAL |
|
|
October | ||||
Tue. 3 | vs. Metro10 Championship @ Allatoona High School | 2nd Place Finish |
|
|
Fri. 6 | vs. HOKA Invitational @ Holloway Park, Lakeland, FL | 4:30 PM |
|
|
Fri. 13 | vs. Pickens and Grinnin Invitational @ Roper Park, Jasper, GA | 6:30 PM |
|
|
Tue. 24 | vs. Region Meet @ TBD | TBD |
|
|
November | ||||
Fri. 3 | vs. State Meet @ Carrollton HS | 13th Place Finish - Ellie Plunkett |
|