Date | Teams/Event | Time | Score | Links |
---|---|---|---|---|
February | ||||
Wed. 10 | vs. North Springs # | Final | W, 3-2 |
|
Scrimmage | ||||
Sat. 20 | at Chamblee | Final | L, 7-6 |
|
at Tucker | Final | W, 6-2 |
|
|
Tue. 23 | vs. Athens Academy | Final | L, 13-2 |
|
Wed. 24 | at Dawson County | Final | L, 12-11 |
|
Thu. 25 | at Johns Creek | Final | L, 5-3 |
|
vs. Cornerstone @ Pinckneyville Park | Final | W, 5-4 |
|
|
Fri. 26 | at Maynard Jackson | Final | L, 9-4 |
|
March | ||||
Tue. 2 | vs. St. Francis * @ LakePoint Sports Complex | Final | W, 4-2 |
|
Thu. 4 | at St. Francis * | Final | W, 4-0 |
|
at Fellowship | Final | L, 8-2 |
|
|
Mon. 15 | vs. Holy Innocents' | Final | L, 3-2 |
|
Fri. 19 | vs. King's Ridge * @ Legion Field | Final | W, 5-0 |
|
Sat. 20 | at Athens Academy | Final | L, 14-0 |
|
Mon. 22 | vs. Mount Bethel | Final | W, 10-4 |
|
Tue. 23 | vs. King's Ridge * | Final | W, 6-2 |
|
vs. Mount Vernon | Final | W, 8-7 |
|
|
Wed. 24 | vs. Pinecrest | Final | W, 17-2 |
|
Fri. 26 | vs. Mount Bethel (JV Only) # @ Sandy Plains Field | Final | W, 9-2 |
|
Sat. 27 | at Wesleyan | Final | L, 15-0 |
|
Tue. 30 | at Centennial | Final | W, 10-4 |
|
at King's Ridge | Final | W, 8-2 |
|
|
April | ||||
Thu. 1 | vs. St. Francis | Final | L, 12-8 |
|
Fri. 2 | vs. Central | Final | W, 4-1 |
|
Tue. 6 | at Weber * | Final | L, 6-0 |
|
at Whitefield | Final | W, 4-1 |
|
|
Thu. 8 | vs. Weber * | Final | W, 8-7 |
|
Mon. 12 | vs. Fellowship * | Final | L, 14-1 |
|
Tue. 13 | at Fellowship * | Final | L, 1-0 |
|
Thu. 15 | vs. North Cobb Christian | Final | L, 10-5 |
|
Fri. 16 | vs. Ola | Final | L, 7-4 |
|
Senior Night | ||||
Mon. 19 | vs. Lakeview Academy * | Final | L, 8-0 |
|
at Walker | Final | L, 13-12 |
|
|
Tue. 20 | at Lakeview Academy * | Final | L, 7-6 |
|
vs. Mount Paran | Final | L, 6-3 |
|
|
Thu. 29 | at Walker | Final | L, 3-2 |
|
State Tournament - Round 1 | ||||
at Walker | Final | L, 11-5 |
|
|
State Tournament - Round 1 | ||||
February | ||||
Thu. 10 | vs. Holy Innocents' # @ Lakepoint Sports Complex | Final | W, 9-4 |
|
Scrimmage | ||||
Tue. 15 | vs. Mount Vernon | Final | W, 2-1 |
|
Wed. 16 | vs. Paideia @ Python Park | Final | L, 9-4 |
|
Sat. 19 | vs. Christian Heritage | Final | W, 6-2 |
|
vs. Southwest DeKalb | Final | L, 12-0 |
|
|
Mon. 28 | vs. St. Francis (B) | Final | W, 12-2 |
|
March | ||||
Tue. 1 | at Mount Paran (A) | Final | L, 14-1 |
|
Wed. 2 | at Marietta | Final | L, 4-2 |
|
at North Cobb Christian (B) | Final | W, 19-1 |
|
|
Thu. 3 | vs. Galloway | Final | W, 17-7 |
|
vs. North Cobb Christian (A) | Final | L, 16-5 |
|
|
Fri. 4 | at Mount Paran (B) | Final | W, 10-0 |
|
Thu. 10 | at Lakeview * | Final | W, 18-1 |
|
at Lakeview * | Final | W, 21-8 |
|
|
Sat. 19 | at Brookstone | Final | L, 5-0 |
|
Mon. 21 | vs. King's Ridge * @ Legion Field | Final | L, 11-0 |
|
Tue. 22 | vs. King's Ridge (A) | Final | W, 14-13 |
|
Thu. 24 | vs. King's Ridge * @ Legion Field | Final | W, 12-0 |
|
vs. Mount Bethel (B) | Final | W, 11-1 |
|
|
Fri. 25 | vs. King's Ridge * | Final | W, 4-0 |
|
Mon. 28 | at St. Francis * | Final | W, 5-3 |
|
vs. Mount Paran (B) | Final | W, 13-9 |
|
|
Tue. 29 | vs. Cornerstone (A) @ Pickneyville Park Field 7 | Final | W, 8-6 |
|
Wed. 30 | at St. Francis * | Final | W, 6-5 |
|
vs. Mount Bethel (B) | Final | W, 13-3 |
|
|
Thu. 31 | vs. St. Francis * | Final | L, 14-8 |
|
April | ||||
Mon. 4 | vs. Weber * | Final | W, 13-1 |
|
vs. Mount Vernon (A) | Final | W, 14-12 |
|
|
Wed. 6 | vs. Weber * @ Lakepoint Sports Complex | Final | W, 7-1 |
|
Thu. 7 | vs. Weber * | Final | W, 8-4 |
|
Fri. 8 | vs. Whitefield | Final | L, 6-3 |
|
Mon. 11 | at Whitefield (A) | Final | W, 10-8 |
|
Wed. 13 | at Fellowship * | Final | W, 5-4 |
|
Lakepoint Sports Complex | ||||
Thu. 14 | vs. Fellowship * | Final | L, 10-3 |
|
vs. Cornerstone (A) | Final | L, 12-1 |
|
|
Sat. 16 | vs. Fellowship * @ Dunwoody Senior Baseball Complex | Final | W, 4-3 |
|
Mon. 18 | vs. Lakeview * | Final | W, 19-0 |
|
Senior Night | ||||
at St. Francis (B) | Final | W, 12-0 |
|
|
Tue. 19 | vs. St. Francis (A) | Final | L, 13-0 |
|
Wed. 20 | vs. Fellowship (A) @ Hembree Park | Final | W, 4-3 |
|
Thu. 21 | vs. Centennial | Final | L, 13-9 |
|
at North Cobb Christian (A) | Final | L, 4-1 |
|
|
Sat. 23 | at North Cobb Christian | Final | L, 12-7 |
|
Mon. 25 | vs. North Cobb Christian (B) | Final | W, 15-0 |
|
Metro 10 Tournament - Semifinal | ||||
Thu. 28 | vs. St. Francis (B) | Final | W, 12-2 |
|
Fri. 29 | vs. George Walton | Final | L, 10-7 |
|
State Tournament - Round 1 | ||||
vs. George Walton | Final | W, 10-4 |
|
|
State Tournament - Round 1 | ||||
Sat. 30 | vs. George Walton | Final | W, 20-18 |
|
State Tournament - Round 1 | ||||
May | ||||
Wed. 4 | at St. Anne-Pacelli | Final | L, 11-3 |
|
State Tournament - Round 2 | ||||
at St. Anne-Pacelli | Final | L, 4-0 |
|
|
State Tournament - Round 2 | ||||
February | ||||
Thu. 9 | vs. Holy Innocents' @ Lakepoint Sports Complex | Final | L, 15-3 |
|
Mon. 13 | at Dawson County | Final | L, 14-4 |
|
Sat. 18 | at Christian Heritage | Final | L, 12-2 |
|
at Christian Heritage | Final | L, 13-3 |
|
|
Wed. 22 | at Wesleyan | Final | L, 14-4 |
|
Thu. 23 | vs. Hebron | Final | T, 6-6 |
|
Mon. 27 | at Westminster | Final | L, 10-0 |
|
Tue. 28 | vs. King's Ridge | Final | W, 7-6 |
|
vs. Walker | Final | L, 9-2 |
|
|
March | ||||
Sat. 4 | at Central | Final | W, 6-4 |
|
at Central | Final | L, 12-3 |
|
|
Mon. 6 | vs. Mount Paran | Final | W, 8-6 |
|
Tue. 7 | at St. Francis | Final | L, 5-3 |
|
Wed. 8 | vs. Perimeter (B) | Final | W, 11-1 |
|
at Cherokee | Final | L, 8-0 |
|
|
Mon. 20 | vs. Paideia * | Final | W, 2-0 |
|
Tue. 21 | vs. King's Ridge @ Roadrunner Field | Final | W, 14-1 |
|
Wed. 22 | vs. Perimeter (B) @ Ocee Park | Final | W, 23-1 |
|
at Paideia * | Final | W, 16-1 |
|
|
Thu. 23 | vs. Mount Bethel (B) | Final | W, 18-2 |
|
at Galloway * | Final | W, 13-0 |
|
|
Sat. 25 | vs. Mount Vernon * | Final | W, 9-4 |
|
Tue. 28 | vs. St. Francis | Final | W, 15-11 |
|
Wed. 29 | vs. Weber * | Final | L, 5-4 |
|
Thu. 30 | vs. Perimeter | Final | W, 6-2 |
|
vs. Perimeter | Final | W, 15-3 |
|
|
at Weber * | Final | W, 12-5 |
|
|
Fri. 31 | at Mount Vernon * | Final | L, 9-2 |
|
April | ||||
Mon. 3 | at Whitefield * | Final | L, 16-1 |
|
Tue. 4 | vs. Whitefield | Final | W, 8-7 |
|
Wed. 5 | at Whitefield | Final | L, 6-2 |
|
vs. Whitefield * | Final | L, 12-6 |
|
|
Thu. 6 | vs. Galloway * | Final | W, 9-5 |
|
Mon. 10 | at Mount Bethel * | Final | L, 10-9 |
|
Tue. 11 | vs. Cornerstone @ Pinckneyville Field No. 7 | Final | W, 16-0 |
|
Wed. 12 | vs. Mount Bethel * | Final | W, 10-3 |
|
Senior Night | ||||
Fri. 14 | at King's Ridge * | Final | L, 11-0 |
|
Mon. 17 | vs. King's Ridge * | Final | L, 15-0 |
|
Tue. 18 | at Walker (B) | Final | W, 17-12 |
|
Wed. 19 | vs. St. Francis * | Final | W, 10-4 |
|
Thu. 20 | vs. Fellowship | Final | W, 15-6 |
|
Metro 10 Tournament - Quarterfinal | ||||
at St. Francis * | Final | L, 8-2 |
|
|
Tue. 25 | vs. Mount Paran | Final | W, 3-2 |
|
Metro 10 Tournament - Semifinal | ||||
May | ||||
Tue. 2 | vs. St. Francis | Final | W, 9-5 |
|
Metro 10 Tournament - Final | ||||
February | ||||
Thu. 8 | vs. Holy Innocents @ Lakepoint | FINAL | L, 5-2 |
|
Wed. 14 | at Newton High School | FINAL | L, 7-6 |
|
Fri. 16 | at Centennial | FINAL | L, 5-2 |
|
Sat. 17 | at Fellowship | FINAL | W, 10-3 |
|
at Fellowship | FINAL | L, 10-0 |
|
|
JV Game to Follow | ||||
Tue. 20 | vs. North Oconee High School | FINAL | L, 18-1 |
|
Wed. 21 | vs. Denmark | FINAL | L, 15-1 |
|
Thu. 22 | at North Oconee High School | FINAL | L, 20-10 |
|
Sat. 24 | vs. Fellowship | FINAL | W, 20-5 |
|
vs. Fellowship | FINAL | W, 5-4 |
|
|
JV Game to Follow | ||||
Mon. 26 | at Perimeter * | FINAL | W, 9-3 |
|
Thu. 29 | at Whitefield Academy * | FINAL | L, 10-4 |
|
March | ||||
Mon. 4 | vs. Forsyth Central | FINAL | L, 2-1 |
|
Thu. 7 | vs. Perimeter * | FINAL | W, 5-2 |
|
at Sandy Creek High School | FINAL | W, 10-5 |
|
|
Sat. 16 | at Seckinger High School | FINAL | L, 14-3 |
|
Wed. 20 | at St. Francis * | FINAL | W, 14-7 |
|
at St. Francis * | FINAL | L, 4-2 |
|
|
Thu. 21 | at Centennial | FINAL | W, 4-3 |
|
vs. Mount Bethel * | FINAL | W, 11-1 |
|
|
Sat. 23 | at Flowery Branch | FINAL | L, 6-5 |
|
Wed. 27 | vs. Paideia * | FINAL | L, 5-3 |
|
Thu. 28 | vs. Lovett | FINAL | W, 6-2 |
|
at Mount Paran | FINAL | L, 10-0 |
|
|
Sat. 30 | vs. Fannin County | FINAL | W, 16-6 |
|
vs. Fannin County | FINAL | W, 12-2 |
|
|
April | ||||
Tue. 2 | at Galloway * | FINAL | W, 17-16 |
|
Wed. 3 | at Mount Vernon * | FINAL | L, 7-3 |
|
Fri. 5 | vs. Mount Vernon * | FINAL | L, 6-2 |
|
Mon. 8 | at Cambridge | FINAL | W, 4-2 |
|
at Kings Ridge * | FINAL | L, 9-0 |
|
|
Legion Field | ||||
Wed. 10 | at St. Francis * | FINAL | W, 7-6 |
|
vs. Kings Ridge * | FINAL | L, 11-0 |
|
|
Fri. 12 | at Mount Bethel | FINAL | W, 9-3 |
|
Sat. 13 | at Paideia * | FINAL | L, 7-1 |
|
Mon. 15 | at Kings RIdge | FINAL | L, 12-8 |
|
Tue. 16 | vs. Weber * | FINAL | L, 5-3 |
|
Wed. 17 | vs. Weber | FINAL | W, 9-4 |
|
Thu. 18 | vs. North Cobb Christian | FINAL | L, 10-1 |
|
vs. Whitefield Academy * | FINAL | L, 8-7 |
|
|
Fri. 19 | vs. Galloway * | FINAL | W, 8-2 |
|
# Exhibition
* Conference
Bold team: Home event